Arhitect Junior
February 5, 2018
Asistent Manager
March 29, 2018

Contabil Senior

Talent Center recruteaza pentru clientul sau, companie care oferă soluții logistice personalizate. De-a lungul anilor, au dezvoltat un serviciu logistic complet integrat, care cuprinde 4 activitati principale: servicii specializate, depozitare, transport si distributie și expeditii.

Cerinte:
Absolvent al invatamantului superior de specialitate: Economic/Contabil/ Financiar;
Experienta in domeniul Economic/ Contabil/ Financiar, relevanta postului scos la concurs;
Vorbitor fluent de limba engleza;
Bun cunoscator al principiilor financiar-contabile;
Cunostinte MS Office: Excel (nivel mediu-avansat);
cunoasterea softului Navision (ERP) reprezinta un avantaj;

Responsabilitati principale:
Intocmirea declaratiilor financiare lunare, trimestriale, semestriale, anuale;
Intocmirea situatiei financiare lunare (P&L);
Intocmirea si urmariea bugetului;
Pregatirea, participarea si sustinerea sedintelor interne (Buget, P&L);
Intocmirea diferitelor rapoarte/ situatii cu caracter regulat sau la cerere;
Urmariea problemelor existente pe rol si solutionarea acestora;
Back-up pentru contabilul-sef;
Profilul candidatului ideal: Spirit organizatoric, abilitati de Team-leader, orientat spre rezultate, organizat, bune capacitati de comunicare, implicat, dornic sa evolueze.

Pentru mai multe detalii, va rog sa trimiteti CV-ul pe adresa de email andreea.radu@talentcenter.ro

To apply for this job email your details to andreea.radu@talentcenter.ro