Technology & Digital Risk – Risk Advisory – Zurich office, Switzerland
October 2, 2017
Contabil Junior
October 12, 2017

Contabil senior

Talent Center recruteaza pentru o firma de contabilitate, un grup de 3 companii de expertiza contabila si fiscala care activeaza pe aceasta piata din 1994.
Serviciile oferite sunt:
Misiuni de conducere a evidentelor contabile
Consultanta fiscala
HR/personal salarizare
Infiintari/lichidari firme
Consultanta de afaceri

Portofoliul de clienti cuprinde peste 200 de clienti si este unul variat de la PFA-uri si startup-uri la companii multinationale, din diverse domenii de activitate.

Cerinte:

  • Expertcontabil – CECCAR – minim 3 ani vechime
  • Minim 5 ani in firma de contabilitate
  • Cunostinte limba engleza la nivel mediu/avansat
  • Cunostinte solide MS Office, Saga Software, Win Mentor

Responsabilitati:

  • Operare in softurile specifice Saga si WinMentor operatiuni specifice;
  • Analizare balantele contabililor juniori si transmiterea corectiilor necesare;
  • Acordarea de asistenta contabila si fiscala clientilor si contabililor juniori in spetele noi aparute;
  • Deplasare la clientii care au departament propriu de contabilitate pentru verificarile lunare in softurile lor specifice (SAP, Navision, Wizcount, Ciel etc.);
  • Punerea in aplicare a cunostintele din domeniul contabilitatii, fiscalitatii si de personal salarizare;
  • Intocmirea rapoartelor relevante de analiza economica si fiscala pentru clientii din portofoliu;
  • Completarea procedurilor de lucru la zi si supervizarea celor ale contabililor juniori;
  • Urmarirea programului de lucru stabilit si intocmirea unui raport periodic cu activitatile desfasurate;
  • Rezolvarea situatiilor aparute in relatia cu ANAF-ul la clientii alocati.

Beneficii:

– Salariul FIX stabilit in functie de nivelul de pregatire;
– Bonus anual in functie de rezultatele si implicarea in cadrul echipei;
– Diverse prime planificate sau surpriza;
– Multe zambete si un mediu de lucru optimist, vesel, elegant 🙂 si de bun simt.

Pentru mai multe detalii, trimite CV-ul la adresa de email andreea.radu@talentcenter.ro

To apply for this job email your details to andreea.radu@talentcenter.ro