Contabil senior
October 12, 2017
Analysis Engineer
October 16, 2017

Contabil Junior

Talent Center recruteaza pentru o firma de contabilitate, un grup de 3 companii de expertiza contabila si fiscala care activeaza pe aceasta piata din 1994.
Serviciile oferite sunt:
Misiuni de conducere a evidentelor contabile
Consultanta fiscala
HR/personal salarizare
Infiintari/lichidari firme
Consultanta de afaceri
Portofoliul de clienti cuprinde peste 200 de clienti si este unul variat de la PFA-uri si startup-uri la companii multinationale, din diverse domenii de activitate.

Cerinte:

  •  Absolvent al invatamantului superior de specialitate: Economic/ Contabil/ Financiar;
  •  Minim doi ani de experienta in domeniul Economic/ Contabil/ Financiar;
  •  Vorbitor fluent de limba engleza;
  •  Cunoscator al principiilor financiar-contabile de baza;
  •  Cunostinte MS Office: Excel (nivel mediu-avansat); cunoasterea softului.

Responsabilitati principale:

  •  Urmarirea AP si AR;
  •  Inregistrarea de facturi de cumparare si de storno;
  •  Emiterea facturilor pentru serviciile prestate;
  •  Inregistrarea extraselor bancare;
  •  Inregistrarea deconturilor si a registrului de casa;
  •  Urmarirea avansurilor acordate si a documentelor justificative;
  •  Arhivarea documentelor contabile;
  •  Back-up pentru alte functii ale departamentului.

Pentru mai multe detalii, trimite CV-ul la adresa de email: andreea.radu@talentcenter.ro

To apply for this job email your details to andreea.radu@talentcenter.o